Okrętu STS Fryderyk Chopin raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Na drugim największym polskim żaglowcu testujemy właśnie system inteligentnej inwentaryzacji ISS Yachts. 30 czerwca nasz zespół wszedł na jego pokład i sprawdził możliwość wdrożenia rozwiązania, które będzie weryfikowało obecność i stan towarów w ładowni.

W każdym projekcie zależy nam na jak najlepszym dopasowaniu instalacji do potrzeb klienta. Celem testów, które potrwają kilka tygodni, jest więc dokładne poznanie specyfiki jednostki,  sprawdzenie różnych scenariuszy w warunkach rzeczywistych i dobór odpowiednich tagów RFID.

Pomysłodawcą systemów ISS Yachts jest prezes ISS RFID, Adam Silny. „Żeglarstwo to moja pasja. Nużące godziny, spędzone w oczekiwaniu na zdanie lub odbiór jednostki, uświadomiły mi, że można pomóc właścicielom jachtów i takim jak ja, którzy je wynajmują, oszczędzić czas i nerwy. Od razu pomyślałem, że systemy inteligentnej inwentaryzacji, oparte na technologii RFID, które nasz zespół instaluje w magazynach, mogłyby sprawdzić się także na wodzie” – wyjaśnia.

Mamy nadzieję, że załoga STS Fryderyk Chopin wkrótce dołączy do grona zadowolonych użytkowników ISS Yachts.