FAQ

Co mi daje wdrożenie ISS Yachts?

Rozwiązanie eliminuje uciążliwość ręcznej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Skraca ten proces do kilku minut, automatyzuje go i eliminuje ryzyko błędów. Zapewnia sprawne zarządzanie mieniem i ogranicza nakład pracy.

O ile skraca proces inwentaryzacji?

Pełna inwentaryzacja jachtu może potrwać nawet kilka godzin. ISS Yachts skraca ten czas do kilku minut.

Czy i jak szybko dostanę wsparcie techniczne w razie awarii?

Wsparcia technicznego online udzielamy w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia awarii.

Ile trwa uruchomienie systemu?

Pierwsze uruchomienie wymaga umieszczenia znaczników (tagów) na elementach, które mają być sczytywane. Dodatkowo istnieje możliwość nazwania wszystkich przedmiotów oraz ich domyślnej lokalizacji (nazwa jachtu/magazynu). Zwykle zajmuje to około 1 minuty na przedmiot. Kolejne i każde następne uruchomienie trwa tyle co włączenie smartfonu, 1-2 minuty.

Jaka jest żywotność znaczników?

Zależy ona od typu i przeznaczenia znacznika, ale zasadniczo ich przydatność wynosi kilka lat. Tagi mają wielokrotnie dłuższą żywotność niż sam element wyposażenia.

Jaki jest zasięg działania systemu?

Mały znacznik, otoczony metalowymi przedmiotami, będzie miał stosunkowo niewielki zasięg, od 0,5 do kilku metrów. Duży znacznik, na pokładzie, da się odczytać z odległości 5-8 metrów.

Co stanie się, jeżeli oznaczony przedmiot zostanie przeniesiony z jednej łodzi na drugą?

Podczas inwentaryzacji na jednej łodzi zostanie ujawniony brak, a na drugiej zostanie zgłoszona obecność „obcego” przedmiotu. Po rozwinięciu szczegółów tego przedmiotu, na ekranie skanera będzie widać, do jakiego jachtu (magazynu) został on pierwotnie przypisany.

Ile przedmiotów maksymalnie można oznaczyć na jednej łodzi?

Podstawowy zestaw to około 80-100 tagów (tagowanie głównych elementów). W rzeczywistości nie ma ograniczeń, ponieważ wszystko może zostać otagowane.

Czy skaner może wskazać położenie zadanego przedmiotu?

Tak, może. Jest on wyposażony w miernik siły sygnału, który w przybliżeniu wskazuje kierunek, z jakiego nadchodzi.

Czy oprogramowanie skanera pokaże, jakich przedmiotów brakuje?

Tak. W przypadku utworzenia „listy wyposażenia”, na koniec sczytywania skaner może pokazać wynik, co znalazł, lub listę braków.