W dniach 20-21 listopada prezentowaliśmy nasze rozwiązania podczas Targów RetailShow w Warszawie. Jakub Kownacki, dyrektor techniczny ISS RFID, wystąpił także podczas Retail Congress i poprowadził prelekcje w ramach Teatru Innowacji, gdzie opowiadał o technologiach przyszłości, które najmocniej wpłyną na sklepy i magazyny.

RFID już teraz całkowicie zmienia oblicze logistyki, transportu czy magazynowania. Widzimy też, że taka sama rewolucja jest możliwa w branży retail.

Usprawnianie sklepów, szczególnie dużych sieci handlowych, warto rozpoczynać od magazynu. To tu jest szerokie pole do popisu dla nowoczesnych technologii. Dokładna znajomość stanów magazynowych, szybka inwentaryzacja, minimalizacja błędów przy wysyłce towarów, przyspieszanie procesów logistycznych – o takich wyzwaniach rozmawialiśmy podczas targów, a tak się składa, że najlepszą odpowiedzią, jest właśnie RFID – przekonuje Adam Silny, prezes ISS RFID.

Cieszymy się, że mogliśmy być w samym sercu branży retail i pokazać, jak wykorzystać technologię RFID, by coraz lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.